Stylizacja rzęs jest jednym z najmodniejszych zabiegów w ostatnich latach. Mimo to, czasem boimy się skorzystać z takiej usługi, przez mity które krążą na ten temat. Dziś postanowiłam odpowiedzieć na pytania, które często zadają mi osoby, które nigdy nie miały przedłużonych rzęs.
Każda praca niesie za sobą różne zagrożenia. Praca stylistki rzęs na pozór wydaje się być łatwa, prosta i przyjemna. Oczywiście, że może tak być ale należy się do tego odpowiednio przygotować.
Oczy są zwierciadłem duszy i nikogo nie trzeba przekonywać, jak potrafią każdemu dodać urody i blasku. Brwi i rzęsy to również bardzo ważne elementy naszej twarzy, którym powinniśmy poświecić trochę uwagi. Czasem okazuje się, że zadbane brwi i rzęsy to najszybszy sposób na „odmłodzenie”. Jest już na rynku wiele zabiegów, które upiększą i podkreślą urodę brwi i rzęs. Jednym z nich jest laminacja brwi, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem.
Na początku fascynacja i radość, a później frustracja i wypalenie zawodowe. Jak tego uniknąć? Istnieją nawyki, których warto się nauczyć, żeby nie wypalić się zawodowo. Pamiętaj, że każdego sposobu zachowania można się wyuczyć. To proces, przez który należy przejść.
Czy zauważyłaś, że rzęsy czasem są bujniejsze, a czasem rzadsze i słabsze, mimo, iż stylistka wciąż ta sama, wykonująca usługę na wysokim poziomie? Wobec tego czy wiesz od czego to zależy?
Odpowiednie przygotowanie rzęs naturalnych jest kluczem do Twojego sukcesu. Dlaczego?
Sekretem w stylizacji rzęs jest trwałość aplikacji. Aby aplikacja była trwała należy właściwie przygotować do zabiegu rzęsy naturalne.
Wiele stylistek w swojej pracy boryka się z takim problemem, jak brud w przestrzeni między rzęsami klientek. Dlaczego tak się dzieje? Często klientki w obawie, że rzęsy szybko im wypadną naruszają podstawowe zasady higieny. Zapominają o umyciu twarzy i okolic oczu. Prowadzi to do gromadzenia się wydzielin białkowych, resztek kosmetyków, a także kurzu.
Zawód rzęsistki ma bardzo wiele zalet. Jednymi z ważniejszych są praca w branży kosmetycznej, umiejętność sprawiania, by kobiety były piękniejsze i troszkę szczęśliwsze, komunikowanie się z różnymi ludźmi. Niestety zawód ten ma też swoje wady. Siedzący tryb pracy w jednej pozycji, kontakt z chemikaliami i zmęczenie oczu nie ułatwiają pracy stylistce rzes. Według statystyk najczęstszymi dolegliwościami rzęsistek są bóle pleców (60,5%) oraz bóle dłoni i paliczków (47%).